طراحی پرسشنامه AHP

قبول سفارش طراحی پرسشنامه AHP و FAHP

پرسشنامه که داده های حاصل از آن می بایست با استفاده از فرآیند تحلیل سلسله مراتبی یا همان ahp تحلیل گردند، دارای فرم و قالب خاصی است و در اصل این شیوه پرسشنامه است که مقایسات زوجی را شکل داده و ما را قادر به پیاده سازی روش ahp و مقایسه های زوجی می کند.

توجه شما را به این نکته جلب می نماییم که برخی قالب های ساده پرسشنامه به دلیل پیچیدگی های بسیار آن به هیچ وجه مناسب برای ارائه به پرسشگران نخواهد بود و پاسخگو قادر به ارائه پاسخ های صحیح نمی باشد (به دلیل اینکه از پاسخگو اینکه اولویت مورد ذکر شده در سطر را نسبت به مورد ذکر شده در ستون بیان کند یا برعکس آنرا!!).

لذا آمادگی خویش را برای قبول سفارشات طراحی پرسشنامه روش ahp  یا روش fuzzy ahp و همچنین پرسشنامه ANP و Fuzzy ANP متناسب با تحقیق یا پایان نامه شما، اعلام می داریم به گونه ای که پاسخگویان به روشنی بتوانند به سوالات پاسخ داده و بدون هیچ گونه سردرگمی نسبت به امتیاز دهی و مقایسه زوجی اقدام نمایند. کافیست اطلاعات لازم و ابعاد ،‌ معیارها و شاخص های پروژه خود را برای ما ارسال نمایید.

هزینه طراحی پرسشنامه AHP

هزینه طراحی پرسشنامه توسط ما، به تعداد گزینه ها، معیارهای و شاخص ها و طرح سلسله مراتبی شما بستگی دارد. از طریق واتس آپ  09198180991 (خانم دهقان) این موارد را برای ما ارسال نمایید تا هزینه طراحی پرسشنامه اعلام گردد. پرسشنامه طراحی شده در قالب فایل word تحویل متقاضی خواهد گردید. زمان انجام کار نیز حدود دو روز کاری می باشد.

نمونه قالب پرسشنامه ahp

چنانچه مایلید می توانید از فروشگاه این سایت نمونه قالب آماده پرسشنامه تحلیل سلسله مراتبی را با پرداخت فقط 8.5 تومان دریافت دارید. به همراه این محصول نمونه طرح سلسله مراتبی نیز ارائه می گردد. پشتیبانی تلگرامی رایگان نیز برای نحوه استفاده از این محصول ارائه می گردد.

ضمنا در صورتی که این محصول را خریداری اما فرصت نداشتید یا اینکه کار طراحی پرسشنامه را وقت گیر دیدید و مایل بودید ما کار طراحی را به انجام برسانیم، 50 درصد هزینه پرداختی برای خرید محصول به عنوان طلبکاری شما از هزینه طراحی پرسشنامه کسر خواهد شد.

نکات مهم هنگام طراحی پرسشنامه ahp

 • در کارهای ahp و تحلیل سلسله مراتبی لازم است کل شاخص ها، عوامل، معیارها، زیر معیارها و گزینه ها با یکدیگر مقایسه شوند. یعنی هم در پرسشنامه این مقایسه پیش بینی شود و هم در تحلیل خروجی ها آورده شود. هر موردی که در پرسشنامه از قلم بیفتد، از ارزش تحلیل شما می کاهد و حتی ممکن است منجر به دوباره کاری شود!
 • پرسشنامه می بایست به صورتی طراحی شود که پاسخگو بتواند به راحتی پاسخگویی کند و گیج نشود که ارجحیت عامل a را نسبت به عامل b بگوید یا برعکس آن!
 • پرسشنامه دارای راهنمای پاسخگویی باشد. خبرگان در زمینه کاری خود خبره هستند، اما ممکن است از فرآیند تحلیل سلسله مراتبی هیچ چیز ندانند.
 • پرسشنامه خیلی مطول و سنگین نباشد. پرسشنامه ای ده صفحه ای دادن به یک نفر برای پاسخگویی باعث سر رفتن حوصله و کاهش دقت وی در پاسخ ها شده و خطا را بشدت افزایش می دهد. مثلا فرض کنین که شما بخواهید 7 عامل را با یکدیگر مقایسه زوجی کنید، آیا می دانید که تعداد مقایسات این 7 عامل برابر با 21 مقایسه زوجی خواهد بود؟! برای کنترل و محاسبه تعداد مقایسات زوجی می توانید به این مقاله سایت ما مراجعه نمایید: محاسبه آنلاین تعداد مقایسات زوجی AHP
 • بهتر است پرسشنامه به عنوان عامل کلیدی ابتدا به تایید استاد یا ناظر پروژه برسد و بعد نسبت به تکمیل و پر کردن آن اقدام شود.

یک نمونه پرسشنامه نادرست AHP

برای نمونه، توجه شما را به پرسشنامه زیر که به صورت نادرست طراحی شده و هنگامی که به دست ما رسید، به متقاضی محترم اعلام کردیم لازم است با پرسشنامه صحیح کار برداشت داده ها را مجددا انجام دهد!

این پرسشنامه از مواردی است که سردرگمی پاسخگو را به دنبال دارد، آیا خود شما متوجه می شوید که چطور باید به این پرسشنامه پاسخ داد؟! (به جهت عدم افشای اطلاعات متقاضی محترم، عناوین معیارها پاک شده اند):

پرسشنامه اشتباه ahp

نمونه ای دیگر از پرسشنامه نادرست سلسله مراتبی

به این نمونه نیز توجه نمایید. این نیز از مواردی است که با پرسشنامه مقایسه زوجی اشتباه گرفته شده است و قابل تحلیل با نرم افزار اکسپرت چویس نیست! :

پرسشنامه نادرست ahp

خودتان پرسشنامه AHP را طراحی نمایید

با مراجعه به لینک زیر و دریافت فیلم آموزشی این شرکت خودتان پرسشنامه و طرح سلسله مراتبی خود را طراحی نمایید. همراه با پشتیبانی تلگرامی و ایمیلی رایگان :

طراحی پرسشنامه AHP (فیلم آموزشی)

قالب پرسشنامه ای اچ پی

این محصول ما قالب پرسشنامه و قالب درخت سلسله مراتب تصمیم را به صورت فایل ورد در اختیار شما قرار می دهد. با در اختیار داشتن این قالب استاندارد و الگوی شرح داده شده، می توانید خود نسبت به طراحی پرسشنامه خود اقدام نمایید:

قالب پرسشنامه AHP| قالب طرح سلسله مراتبی

تجزیه و تحلیل داده ها با نرم افزار اکسپرت چویس

قابل ذکر است به عنوان یک مشاور آماری که دارای سالها تجربه کاری بوده و دارای گرید مرکز آمار ایران، نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی در ارائه خدمات تخصصی تحلیل سلسله مراتبی می باشیم، آماده قبول سفارشات تجزیه و تحلیل داده ها با نرم افزارهای  Expert Choice  و super decision هستیم. ضمنا تحلیل سلسله مراتبی فازی نیز پذیرفته می شود.

با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد.
برچسب ها

سید مجتبی فرشچی

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته آمار, گرایش اقتصادی-اجتماعی از شهید بهشتی تهران هستم. اعتقاد دارم آمار یک ابزار بسیار مهم در دست یک مدیر توانمند برای تصمیم گیری است. به عنوان مدیریت شرکت مایلیم خدماتی با کیفیت در زمینه تحلیل سلسله مراتبی و نرم افزار Expert Choice به محققان سراسر کشور ارائه نماییم.

‫۵ نظرها

 1. س. من پرسشنامه را از روی یک کتاب برداشتم و طراحیش کردم. ا ما به هر فردی که دادم نتو نست بفمه چطور باید امتیا ز بده! مخصوصا که بر عکس امتیاز را هم باید می نوشت! خلاصه اینکه خودم به نتا یج این پرسش نامه نمی تونم اعتما د کنم. چه کنم ؟؟

  1. سلام؛ پرسشنامه تون به صورت مناسب طراحی نشده. در اون فرمتی که شما دارید می بایست نصفه پایین جدول را خط تیره می گذاشتید . در اصل در جدول فقط یک طرف باید پاسخگویی شود. بهرحال در فرمتی که ما معرفی می کنیم، شکل کار به صورتی است که کلا همچنین مشکلی پیش نمیاد. پیشنهاد من این است که با استفاده از فرمت صحیح پرسشنامه کار تکمیل پرسشنامه را مجددا انجام دهید.

 2. با توجه به یادداشت “ماندانا از تهران”، یک نمونه پرسشنامه که به نادرستی طراحی شده، به متن این صفحه اضافه کردم.

 3. سلام عرض می کنم
  ممنون می شوم پاسخ دهید که آیا تعداد متغیرهایی که در پرسشنامه AHP به منظور رتبه بندی قرار می دهیم محدودیت دارد؟ و آیا تعداد ۹ متغیر از اعتبار کار کم می کند و زیاد است این تعداد مقایسه؟ اگر بله، راهکاری وجود دارد برای حل این مسئله؟

  1. سلام. ۹ تا متغیر تقریبا زیاد است. تعداد مقایسات زوجی این ۹ تا می شود ۳۶ تا مقایسه که خوب زیاد است و فردی که می خواهد پاسخ بگوید این همه متغیر را نمی تواند همزمان در ذهن خویش حفظ کند تا مقایسه را به خوبی انجام دهد. اما غیر قابل انجام هم نیست.
   راهش این است که ابتدا با روشی مثل روش دلفی یا حتی پرسشنامه معمول با طیف لیکرت، اینها را رتبه بندی کنید و موارد کم اهمیت انرا کنار بگذارید و برای موارد مهم AHP کنید.
   به نظر شخص من حداکثر ۷ تا خوب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

سلام دانش پژوه عزیز؛

1- بهترین راه ارتباط با ما (سفارش انجام تحلیل آماری یا مشاوره یا سوال) واتساپ می باشد. زیرا لازم است قبل از هر پاسخی، فایلهای ارسالی شما بررسی شوند. فایلهایی مثل پرسشنامه، داده ها، مدل و فرضیات و امثال آن. یا اینکه به متخصص مربوطه ارجاع گردید.

شرکت آماری اطمینان شرق

بستن
بستن
Open chat
1
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتساپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
یا همین جا بر روی آیکن واتساپ کلیک نمایید: