درباره نرم افزار Expert Choice

نرم افزار Expert Choice چیست؟

نرم افزار EXPERT CHOICE   یک ابزار قوی برای تصمیم گیری چندمعیاره بر اساس فرآیند تحلیل سلسله مراتبی (ANALYTICAL HIRARCHY PROCESS) می باشد که اولین بار توسط توماس ال ساعتی (SAATY) یک از پایه گذاران EXPERT CHOICE   در دانشگاه پنسیلوانیا مطرح شد.

نرم افزار EXPERT CHOICE   روشی منحصر به فرد برای استفاده از مقایسه های دو به دو و استخراج ارجحیت ها دارد که می تواند با دقت بسیار بالا نظرات شما را نسبت به روش های دیگر بازتاب و نتایج دقیق تری را حاصل کند.

این نرم افزار ارجحیت های به دست آمده در هر قسمت از فرآیند تصمیم گیری شما را با هم ترکیب و تلفیق کرده تا در نهایت ارجحیت کلی گزینه های شما را مشخص کند.

اصول مهم قبل از شروع ساخت مدل AHP

با به کاربردن این اصول شما قادر خواهید بود تا پیچیده ترین مسائل را با درستی و با دقت بالا به مدل مبدل سازید:

۱- سعی کنید تا در یک دسته و گروه بیشتر از ۶ عنصر نداشته باشید زیرا تجربه نشان داده است که بشر قدرت شناسایی و درک لازم برای بررسی و کار کردن با بیش از ۶ عامل در یک زمان را ندارد و این پارامتر باعث ورود خطا و عدم دقت در محاسبات می گردد.

۲- عناصر قابل مقایسه را در یک دسته قرار دهید و عناصر را به علت تفاوت در مقدارشان از هم منفک نسازید. به بیان دیگر عناصر کم اهمیت را در گروه عناصر پراهمیت قرار ندهید. هدف سلسله مراتب دسته بندی عناصر مهم و ارجح با هم و عناصر کم اهمیت با یکدیگر می باشد.

۴.۷/۵ - (۶ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

حدیثه دهقان

به عنوان یکی از با سابقه ترین پرسنل شرکت آماری اطمینان شرق، تلاش می کنم کار خود در زمینه پیگیری و انجام سفارشات تحلیل آماری را به خوبی انجام دهم.

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. سلام. لطفا سوالات و نظرات خود در خصوص این مطلب را در همین بخش دیدگاه مطرح نمایید. از طریق ایمیل از پاسخ ما مطلع خواهید شد.
    برای جستجو در میان کامنت ها از Ctrl + f استفاده نمایید.

  2. سلام وقتتون بخیر
    من حدود ۲۰روزپیش ازاین سایت نرم افزار اکسپرت چویس دانلود کردم وروی سیستم نصب شد وبانرم افزار هم براحتی کارکردم وخروجی گرفتم الان این نرم افزار را روی سیستم دیگری نصب کردم وباز میشود وفایلهایی که ازقبل با این نرم افزار ساخته بودم هم براحتی اجرا میشود اما اگر بخواهم یک فایل جدید بسازم بعد زدن گزینه newباید یک پنجره کوچک مبنی براینکه هدف را وارد نمایم بازشود اما بجای آن یک پنجره open fileبازمیشود حتی همین کار را در سیستم قبلی که براحتی خروجی میداد هم امتحان کردم درآنجا هم همینطور شد وپنجره کوچک مخصوص وارد کردن نام هدف باز نمی شوددلیل چیست؟
    باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
ورود به واتساپ
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
Scan the code
سلام. چنانچه قصد سوال یا سفارش تحلیل دارید، در هر ساعتی از شبانه روز براحتی می توانید از طریق پیام رسان واتساپ با ما ارتباط بگیرید.
بدین ترتیب که موبایل {09198180991} را در گوشی ذخیره کنید یا کد QR نمایش داده شده روی دکمه زیر را هنگام انتخاب مخاطب جدید در واتساپ اسکن نمایید.
اگر با موبایل سایت را باز کنید، کافیست روی آیکن زیر کلیک تا در موقعیت ارسال واتساپ به ما قرار بگیرید: